9 استراتژی کریپتو تریدینگ برای سود کردن در کریپتو مارکت

9 استرانژی کریپتو تریدینگ برای سود کردن در کریپتومارکت
9 استرانژی کریپتو تریدینگ برای سود کردن در کریپتومارکت

آیا می خواهید استراتژی های کریپتو تریدینگ خود را بالا ببرید؟ یا شاید از خود بپرسید آیا زمان ورود به بازار معاملات روزانه فرا رسیده است یا خیر؟

اگر شما مشتاق به کریپتو تریدینگ هستید که احساس می کنید در دنیای پیچیده استراتژی های تریدینگ و مارکت های غیر قطعی سردرگم شده اید، این مقاله همه سردرگمی های شما را رفع خواهد کرد. دنیای کریپتو تریدینگ در ابتدا ممکن است پیچیده و عجیب و غریب به نظر برسد، اما بعد از فهمیدن استراتژی های مختلف و ابزار در دسترس متوجه خواهید شد آنقدر ها هم سخت نیست.

در این مقاله 9 مورد از بهترین استراتژی هایی که به سرعت یاد می گیرید آورده شده است.

1- معامله به روش اسکالپ(Scalping)

اسکالپینگ اگر به درستی انجام شود، می تواند بهترین استراتژی باشد که شما در طول عمر خود اتخاذ کرده اید. اسکلپینگ یعنی ترید کردن در حداقل زمان با سودهای کم. مدت زمان باید کوتاه باشد، حداکثر یک ساعت. بزرگترین شاخص برای اسکالپرها حجم است، تعداد تریدها مهم تر از سود در هر معامله است. هدف اسکالپرها هرگز سود زیاد نیست و نمی توانند برای برعکس شدن بازار و کاهش ضررها صبر کنند.

در مولتی هودلینگ، آزاد هستید که چندین موقعیت در یک زمان، برای مدت طولانی یا کوتاه انتخاب کنید. اسکالپینگ هرگز نباید در زمان هایی که وضعیت بازار قطعی نیست انجام شود و بهترین بازار برای اسکالپر بازار آرام با نوسان محدود است.

2- ترید معکوس(Reverse Trading)

ترید معکوس یکی از استراتژی های پیشرفته است و بر اساس معکوس شدن روند کلی در بازار است. این استراتژی بر اساس پیدا کردن زمان دقیق معکوس شدن روند یک کوین است. اگر یک کوین برای مدتی صعودی بوده باشد، یک تریدر معکوس آن را زیر نظر می گیرد و زمان مناسب سرمایه گذاری در آن را تشخیص می دهد.

نسخه جذاب دیگر استراتژی معکوس، تریدینگ در روزهای بالا یا پایین بازار و بدستن آوردن سود است. ریسک این استراتژی ریسک در پیش بینی غلط است.

3- تریدینگ آنی(Momentum)

تریدینگ آنی
تریدینگ آنی

 

این نوع تریدینگ در واقع درک حرکت بازار یا کوین و سوار شدن بر موج است. این روش چالش برانگیزترین روش است که بالاترین ریسک را داراست. اصلی ترین جزء این استراتژی حجم است. حرکت در حجم هایی که یک روند ایجاد می کند تعریف می شود. تریدرها با موج ها حرکت می کنند تا زمانی که حجم ها بالاتر ازحجم مشخصی قرار بگیرد و سپس خارج می شوند.

سختی آن در تشخیص لحظه خارج شدن بازار و تجزیه و تحلیل تغییرات حجم ها براساس اندیکاتورهای مختلف است.

4- تریدینگ محو شونده(Fading Trading)

این استراتژی شرط بندی در مقابل روند بازار است که یکی از پر ریسک ترین استراتژی هاست زیرا اگر اشتباه پیش بینی کنید ضرر بزرگی خواهید کرد. در مقابل آن، انجام دادن حرکت درست سود زیادی برای شما به ارمغان می آورد. این استراتژی برای انجام چند ترید و بدست آوردن سود مشخص است. بهترین زمان برای انجام دادن آن وقتی است که نوسان زیادی بر بازار حاکم است و این استراتژی زمانی اجرایی است که اخبار مهمی در پیش است یا بعضی کشورها در حال بحث درباره اجرایی کردن ممنوعیت استفاده از کریپتوکارنسی ها هستند.

5- تریدینگ روزانه با استفاده از نوسان(Day Trading Using Volatility)

نوسان در بازار کریپتوکارنسی ها بسیاری از موقعیت ها را برای تریدرها بوجود می آورد. نوسان در بازار به دلایلی ایجاد می شود و در این زمان جهت بازار ممکن است به هر سمتی برود. یکی از تاثیرگذارترین استراتژی ها در این زمان ها سرمایه گذاری در ترید های کوچک قبل از تغییر بزرگ در بازار است.

بسیاری از تریدهای کوچک در این زمان ها منجر به نتایج بزرگ می شوند و این استراتژی شامل پیش بینی بازار بعد از نوسان است. مقاله ما را درباره نحوه شروع با تریدینگ روزانه مطالعه کنید.

6- خریدن و نگه داشتن

وقتی که قیمت بیتکوین و دیگر کریپتوکارنسی ها پایین است به نظر می رسد که زمان دور ماندن از بازار است، اما این زمان بهترین موقعیت برای وارد شدن به بازار است. درست مثل روندهای بازار بورس، بازار کریپتوکارنسی نیز قوی است و ارزش خود را بعد از سقوط ناشی از اخبار دوباره بدست می آورد.

بازار کریپتوکارنسی یکی از حساس ترین بازارهاست و می تواند به سرعت تغییر جهت دهد. مثال های زیادی از کاهش قیمت بیتکوین و بازیابی ارزش آن بعد از مدت زمان مشخصی وجود دارد. این استراتژی یکی از امن ترین استراتژی هاست ولی زمانبر است و سود محدودی دارد.

7- تریدینگ در یک محدوده(Range trading)

این نوع تریدینگ به شدت مستقل از مفهوم حمایت و مقاومت در بازار سهام و فارکس است. اولین موضوع برای یادگیری و مهارت در این استراتژی چارت های نمودار شمعی است. این چارت مدت زمان زیادی است که برای ایجاد مدل های حمایت و مقاومت استفاده می شود، که شامل دو محدوده قیمتی است که در واقع پیش بینی نوسان یک کوین در یک محدوده است.

شما باید در سطوح حمایت یک ارز را بخرید و آن را در نزدیکی سطوح مقاومت بفروشید. ایده پشت این استراتژی این است که قیمت در محدوده باقی خواهد ماند و اگر بالاتر از یک سطح مشخص برود، به عنوان شکست محدوده قلمداد می شود که به ندرت اتفاق می افتد و تنها ریسک این استراتژی می باشد.

8- تریدینگ متعدد یا تریدینگ الگوریتمی(High Frequency Trading or Algorithmic Trading(HFT))

این استراتژی تقریبا پیچیده ترین مورد در این لیست است، اما یکی از سودآورترین تریدینگ برای تریدرهای سراسر جهان است. تریدینگ الگوریتمی یعنی خودکار کردن همه مراحل تریدینگ و استراتژی بدون دستکاری است.

HFT در یک ثانیه تعداد زیادی معامله انجام میدهد و بیشتر HFT تشکیل شده از تریدهایی در چند میلی ثانیه. که این توسط انسان قابل اجرا نیست و شما می توانید قوانین خودتان را ایجاد کنید که در حالت خودکار اجرا شود.

این استراتژی شامل تعداد زیادی آزمایش مجدد و تکرار تریدهای کوچک بعد از جمع کردن سودهای کوچک و لوریج(leveraging) در حجم های تریدینگ است. مهم است بدانید که پیدا کردن تردینگ الگوریتمی سودده آسان نیست. به همین دلیل است که بیشتر تریدرها از مولتی هودل(Multi HODL) استفاده می کنند. زیرا تمامی فواید تریدینگ الگوریتمی را دارد همچنین می توانند سود بیشتری از بازار نوسانی بدست آورند.

9- تریدینگ تقاطع طلایی و تقاطع مرگ(Golden Cross and Death Cross Trading)

تریدینگ تقاطع طلایی و تقاطع مرگ
تریدینگ تقاطع طلایی و تقاطع مرگ

این استراتژی یک استراتژی واقعا هیجان انگیز است و شما باید هر دو مفهوم را درک کنید تا بتوانید آن را به درستی به کار ببرید.

تقاطع طلایی زمانی است که یک خط میانگین کوتاه از یک کریپتوکارنسی خاص، خط میانگین طولانی را قطع می کند. خط میانگین کوتاه میانگینی از 50 روز است و خط میانگین طولانی میانگین 200 روز است.

تقاطع مرگ، دقیقا برعکس تقاطع طلایی است و زمانی است که خط میانگین کوتاه به زیر خط میانگین طولانی می رود.

تایید کردن این اتفاق در روندها توسط آنالیز در حجم معاملات انجام می شود. برخی تریدرها همچنین از دیگر اندیکاتورها مثل RSI و MACD استفاده می کنند اما حجم یکی از بهترین اندیکاتورها است.

این استراتژی حول خرید در تقاطع طلایی و فروش در تقاطع مرگ می چرخد.