BNB چیست؟

BNB چیست؟ کاربردهای آن چیست؟

 

BNB ارز اختصاصی صرافی آنلاین بایننس می باشد که کاربردهای زیادی دارد. مواردی از کاربردهای آن را بررسی می کنیم:

  • پرداخت کارمزد صرافی بایننس
  • استفاده برای مشارکت در فروش توکن در لانچ پد بایننس
  • با گذشت زمان فروشندگان بیشتر و بیشتری در حال پذیرش آن به عنوان یک روش پرداخت هستند.
  • می تواند برای پیشبرد مبادلات غیر متمرکز بایننس(Binance DEX) استفاده شود.

BNB از کجا شروع شد؟

BNB در سال 2017 در پروسه پیشنهاد اولیه کوین(ICO) آغاز شد. درست 11 روز قبل ازاینکه صرافی بایننس برای تریدینگ باز شود.

قیمت ابتدایی 1 اتریوم برایBNB 2700 یا 1 بیتکوین برای 20000 BNB بود.

BNBبه عنوان توکن ERC-20 که در شبکه اتریوم قرار دارد به تعداد 200 میلیون کوین صادر شد. 100 میلیون BNB در پیشنهاد اولیه کوین عرضه شد. اما تعداد کنونی آن به علت رویداد سوزاندن کوین کمتر است. گرچه در ابتدا بر اساس شبکه ارتیوم، توکن ERC-20 BNB با BEP2 BNB به نسبت 1:1 جایگزین خواهد شد. BNB جدید کوین مخصوص زنجیره بایننس است و راه اندازی شبکه اصلی در تاریخ 18 آوریل اعلام شد.

BNB برای چه چیزی استفاده می شود؟

ما قبلا اشاره کردیم که BNB کاربردهای زیادی دارد. برای مثال، می توانید از آن برای پرداخت هزینه های سفر، خرید هدایای مجازی و موارد دیگر استفاده کنید. اما بیایید به اینکه چگونه BNB در پرداخت کارمزد معاملات به ما کمک می کند نگاهی بیاندازیم.

در هنگام ترید کردن در صرافی بایننس، هر معامله به میزان استاندارد 0.1 درصد مشمول کارمزد می شود. (کارمزد معاملات با توجه به حجم معاملات ماهیانه شما و دارایی BNB مشخص می شود.) شما می توانید کارمزد معلاملات را از محل دارایی هایی که معامله می کنید و یا با BNB پرداخت کنید. در صورتی که با BNB پرداخت کنید تخفیف ویژه ای در نرخ کارمزد شما داده می شود.

بنابراین، اگر شما معاملات زیادی در بایننس انجام دهید، بهتر است پرداخت کارمزد را با BNB انجام دهید. در نظر داشته باشید که تخفیف کارمزدها از روند خاصی پیروی می کند، بنابرین مطمئن شوید که از این روندها اطلاع پیدا کنید. در آینده BNB کاربردهای بیشتری خواد داشت بنابراین برای آینده نزدیک گوش به زنگ باشید.